12. 8. 2017
hrad Špilberk
od 13:30

VSTUPENKY

V rámci Martonu hudby dostanete i pořádnou nálož balkánských rytmů. Na krásném nádvoří hradu Špilberk a v přilehlých zákoutích začneme již po obědě a skončíme za svítání – už jsme s kastelánem domluvení – žádný strach! Co jsme si připravili? Bude to neskutečně energické a veselé zároveň. Protančíte svoje střevíce, to se vsadíme!

Dubioza Kolektiv (Bosna; balkan-ska-punk-reggae)
Russkaja (Rakousko; russian-turbo-polka)
Bohemian Betyars (Maďarsko; speed-folk-punk)
Circus Brothers (Česko; balkan-ska)
MALALATA (Slovensko; balkan-gypsy-reggae)

A nebude to jenom o hudbě. Pracujeme na vymazleném doprovodném programu pro děti, puberťáky, dospěláky i babičky a dědečky. Na místě se samozřejmě postaráme o dostatek dobrého jídla a pití.

Kapacita celého festivalu je stanovena na 2 500 lidí tak, abychom vytvořili společně perfektní atmosféru, ale zároveň jste se necítili jako sardinky v konzervě.

Vedle hudebních vystoupení Vám nabídneme i bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Postavy mimů doprovázející celý průběh festivalu, ohnivá show, výroba placek s vlastním motivem či fotkou a mnoho dalšího vám zaručí zábavu po celý den v přestávkách mezi jednotlivými vystoupeními. Dále pro vás bude připravený balkánský minifood festival, na kterém můžete okusit skvelé balkánské speciality.

Aktuality sledujete na zdi Facebook události.

Dubioza kolektiv

Bosenský expres procestoval se svojí nezaměnitelnou kombinací ska, reggae a punku celý svět. Na živo čekejte energickou show, která vás pošle do kolen. Jedny střevíce protančíte zcela určitě 🙂

Russkaja

Černý kůň celého festivalu dorazí z Vídně. Škatulka russian-turbo-polka může někoho zaskočit, ale jsme 100 % předvědčení, že si celou smečku zamilujete na první poslech. Kromě vlastní tvorby se můžete těšit i na hodně netradičně pojaté covery známých skladeb.

Bohemian Betyars

Maďarská banda Bohemian Betyars dokáže nakopnout líp než karton energeťáku. Široká paleta nástrojů a koncertní temperament je koktejl, který si získá skoro každého.

Circus Brothers

Chytlavé texty a hromadu pozitivní energie rozdává česká partička Circus Brothers, která loni roztančila Colours of Ostrava nebo brněnskou klubovou noc Hrnem Brnem. Bude se tančit a skákat. A pořádně!

Malalata

MALALATA je synonymem pro jedinečnou fúzi balkan beats, cumbie a reggae. Každé vystoupení tohoto DJského dua je nespoutanou show plnou nakažlivé energie a 100% nasazení. Pod jeho taktovkou pulzovaly nejen kluby po celé Evropě, ale i vzdálené Japonsko a Mexiko. Duo předvedlo svou show i na festivalech Pohoda, Grape, Uprising či na jednom pódiu s esy jako Parov Stelar Band, Goran Bregović a Fanfare Ciocarlia.