10., 12. 8. 2018
Fléda, hrad Špilberk
19:30

První část rockové scény se odehraje v brněnském klubu Fléda, kam dorazí anglická punk rocková legenda – THE ADICTS, The Fialky a HONEM.

Druhá část rockové scény se odehraje v neděli na letní scéně hradu Špilberk, kam zavítají američtí tvrďáci Dog Eat Dog, Evegreen Terrace a čeští Rabies.

10. 8.
Fléda

The Adicts (UK)

Tahle formace je neuvěřitelná hlavně tím, že od svého zrodu v roce 1976 hraje stále v původní sestavě. Začínali ještě jako Afterbirth & the Pinz, poté se přejmenovali, inspirovali image Kubrickova filmu Mechanický pomeranč a začali brázdit světová podia již jako The Adicts. Chytlavé melodie, lehce stravitelné texty a dokonalá, téměř kabaretní show dotváří skvělou atmosféru jejich jedinečných koncertů. V loňském roce roztančili svým vystoupením festival Mighty Sounds a nyní se vrací s novým albem And it was so! na česká podia.

The Fialky (CZ)

Pražská punk rocková skupina, která vznikla v roce 2000, inspirována kapelami jako Ramones, Buzzcocks apod. Skupina, která už patnáct let nezastavila svůj koncertní kolotoč v naprosto jasných kolejích punku 77.Parta špinavců vypilovala přes veškeré překážky svou performanci k dokonalosti

HONEM (CZ)

Brněnská punk rocková parta, která do toho řeže od roku 2014. Pořádná energie, české texty a chorály, které si ještě dlouho budete zpívat. Na kontě mají zatím jedno dlouhohrající album a jedno EP. Klukům to hraje čím dál tím líp, určitě si je nenechte ujít!

12. 8.
hrad Špilberk

Dog eat Dog (US)

Dog Eat Dog jsou bezesporu jednou z nejúspěšnějších crossoverových kapel vůbec, vznikli v roce 1990 a jako jedni z prvních zkombinovali tvrdý rock s hip hopem. V roce 1993 vydali miniLP Warrant a hned v roce 1994 své první velké a veleúspěšné album All Boro Kings, které se okamžitě stalo bombou na světové hudební scéně. Tvrdé kytary v kombinaci s hip-hopovými rytmy, rapem a zvukem saxofonu učarovaly všem. V roce 1996 vyšlo album Play Games, které bylo produkováno hvězdnými producenty, jako např. the Butcher Brothers (Cypress Hill, The Fugees). Poté následovaly další úspěšné nahrávky. V minulosti spolupracovali na mnoha projektech i s českými kapelami, např. s Loco Loco natočili společně song Who’s the King. Čekejte průřez celou tvorbou až po nové pecky a notnou porci energie a skvělé atmosféry, pro které jsou vystoupení Dog Eat Dog známa jako jedna z nejlepších živých vůbec.

Evergreen Terrace (US)

Pětičlenná parta z Floridy se dala dohromady v roce 1999, debutovala o rok později deskou „Losing All Hope Is Freedom“, což je mimo jiné docela zajímavá myšlenka. Následovalo album „Burned Alive by Time“ a po něm cover album hitů, které obsahovalo předělávky kapel jako U2, Smashing Pumpkins nebo Tears For Fears. Podtrženo a sečteno, dohromady to dělá šest desek a pět singlů a kompilací. Deska poslední, nazvaná „Dead Horses“, vyšla v roce 2013

Rabies (CZ)

Tahle punková úderka z Bystřice na Perštejnem se s tím nemaže a valí punkrock, o kterým se kdekomu z hudebních kolegů jen může zdát. Dohromady se dali v roce 2009, ale ve stávající podobě se jim sestava ustálila až o pár let později. První vyšlo album Booze and Fights a v loňském roce vydali desku Anarkids!.