10.—12. 8. 2018
Fléda, hrad Špilberk, Sono Centrum

První část rockové scény se odehraje v pátek v brněnském klubu Fléda, kde to rozjede anglická punk rocková legenda The Adicts se svou novou deskou And it was so! ještě před tím, než ji představí na stejnojmenné tour po celé Evropě. Spolu s nimi vystoupí pražské legendární uskupení The Fialky a brněnská mladá krev HONEM.

 

Sobotu si užijí jak příznivci rocku, tak hiphopu. Na terase hradu Špilberk vystoupí kultovní formace Chaozz, která po letech na jednom pódiu dává své jedinečné hity, a jejich vystoupení doplní brněnská legenda rapové scény Tafrob. V Sono Centru si vychutnáte nejslavnější skladby legendárních Led Zeppelin v rámci show holandské skupiny PHYSICAL GRAFFITI, která již dvacet let brázdí podia po celé Evropě – tento koncert se koná ve spolupráci s Bounty Rock Café Promotion.

Rockovou neděli ovládnou dnes již kultovní Dog Eat Dog – bezesporu jedna z nejúspěšnějších crossoverových kapel kombinující tvrdý rock s hip hopem. Doplní ji američtí tvrďáci Evegreen Terrace a místní punk rockeři Rabies, kteří představí novou desku „Anarkids“.

10. 8., 20:00
Fléda

The Adicts (UK)

Tahle formace je neuvěřitelná hlavně tím, že od svého zrodu v roce 1976 hraje stále v původní sestavě. Začínali ještě jako Afterbirth & the Pinz, poté se přejmenovali, inspirovali image Kubrickova filmu Mechanický pomeranč a začali brázdit světová podia již jako The Adicts. Chytlavé melodie, lehce stravitelné texty a dokonalá, téměř kabaretní show dotváří skvělou atmosféru jejich jedinečných koncertů. V loňském roce roztančili svým vystoupením festival Mighty Sounds a nyní se vrací s novým albem And it was so! na česká podia.

The Fialky (CZ)

Pražská punk rocková skupina, která vznikla v roce 2000, inspirována kapelami jako Ramones, Buzzcocks apod. Skupina, která už patnáct let nezastavila svůj koncertní kolotoč v naprosto jasných kolejích punku 77.Parta špinavců vypilovala přes veškeré překážky svou performanci k dokonalosti

HONEM (CZ)

Brněnská punk rocková parta, která do toho řeže od roku 2014. Pořádná energie, české texty a chorály, které si ještě dlouho budete zpívat. Na kontě mají zatím jedno dlouhohrající album a jedno EP. Klukům to hraje čím dál tím líp, určitě si je nenechte ujít!

11. 8., 18:00
terasa hradu Špilberk

Chaozz (CZ)
Tafrob (CZ)

V rámci Maratonu hudby Brno si můžete vychutnat také koncert kultovní hiphopové formace Chaozz. Kato, Ba2s, Rusty a Fugaz se opět setkávají po letech na jednom pódiu a dávají v plném elánu jejich jedinečné hity. Ve stejný večer navíc vystoupí brněnská legenda rapové scény Tafrob.

11. 8., 20:00
Sono Centrum

PHYSICAL GRAFFITI (NL)

Skupina PHYSICAL GRAFFITI již více než dvacet let působí jako pocta jedné z nejslavnějších světových rockových kapel Led Zeppelin. Sídlí v Holandsku a za posledních deset let si vydobyla skvělou pověst na klubové scéně. Skoro dvou a půl hodinový program sestavený z těch nejslavnějších skladeb předvedli Physical Graffiti na stovkách koncertů v evropských městech jako jsou Berlín, Kodaň, Göteborg, Amsterdam a mnoho dalších. Se svými “labutími písněmi” se dostali i do Moskvy.

12. 8., 18:00
hrad Špilberk

Dog eat Dog (US)

Dog Eat Dog jsou bezesporu jednou z nejúspěšnějších crossoverových kapel vůbec, vznikli v roce 1990 a jako jedni z prvních zkombinovali tvrdý rock s hip hopem. V roce 1993 vydali miniLP Warrant a hned v roce 1994 své první velké a veleúspěšné album All Boro Kings, které se okamžitě stalo bombou na světové hudební scéně. Tvrdé kytary v kombinaci s hip-hopovými rytmy, rapem a zvukem saxofonu učarovaly všem. V roce 1996 vyšlo album Play Games, které bylo produkováno hvězdnými producenty, jako např. the Butcher Brothers (Cypress Hill, The Fugees). Poté následovaly další úspěšné nahrávky. V minulosti spolupracovali na mnoha projektech i s českými kapelami, např. s Loco Loco natočili společně song Who’s the King. Čekejte průřez celou tvorbou až po nové pecky a notnou porci energie a skvělé atmosféry, pro které jsou vystoupení Dog Eat Dog známa jako jedna z nejlepších živých vůbec.

Evergreen Terrace (US)

Pětičlenná parta z Floridy se dala dohromady v roce 1999, debutovala o rok později deskou „Losing All Hope Is Freedom“, což je mimo jiné docela zajímavá myšlenka. Následovalo album „Burned Alive by Time“ a po něm cover album hitů, které obsahovalo předělávky kapel jako U2, Smashing Pumpkins nebo Tears For Fears. Podtrženo a sečteno, dohromady to dělá šest desek a pět singlů a kompilací. Deska poslední, nazvaná „Dead Horses“, vyšla v roce 2013

Rabies (CZ)

Tahle punková úderka z Bystřice na Perštejnem se s tím nemaže a valí punkrock, o kterým se kdekomu z hudebních kolegů jen může zdát. Dohromady se dali v roce 2009, ale ve stávající podobě se jim sestava ustálila až o pár let později. První vyšlo album Booze and Fights a v loňském roce vydali desku Anarkids!.