11. – 13. 8. 2017
areál Hněvkovského
od 18:00

VSTUPENKY

Zapomeňte na unavené velbloudy a smutné augusty, do města Brna přijíždí NOVÝ CIRKUS! V jeho šapitó se divákům naskytne podívaná dosud nepředstavitelných dimenzí: zcela dokonalý fyzický projev umělců, kteří v sobě spojují vrcholné artisty, herce i tanečníky, je umocněný hudbou, světelnými efekty, projekcí a fantastickými kostýmy. Excelentní francouzsko-belgický soubor Collectif Malunés na brněnský Maraton přiveze již téměř kultovní pohádkové představení „Šťastně až navěky“, ve které sedm umělců nového cirkusu doprovázených živou hudbou překonává hranice schopností lidského těla a popírá platnost fyzikálních zákonů.

Je jich sedm, stejně jako Sněhurčiných trpaslíků, a rádi by ve svém šapitó shromáždili všechny princezny! K tomu je tu začarovaný les, malá mořská víla, Jeníček a Mařenka, Červená Karkulka, 18 otrávených jablíček, zkrátka celá pohádková říše.

Malunés vyprávějí svůj fantasticky popletený pohádkový příběh, ve kterém princezny nesnášejí škrtící róby, vlci jsou terorizováni, princové umírají vyčerpáním, ale především jsou všichni svrchovanými cirkusovými umělci, nad jejichž odvahou, přesností a schopnostmi zůstává rozum stát. Ne náhodou má soubor ve svém názvu slovo „collectif“; jak zmiňují ve své programové vizi, v dnešním individualistickém světě se Malunés rozhodli důvěřovat staletími prověřené síle kolektivu a vytvářet tak „bohaté, svěží, poctivé, dojemné, legrační, absurdní a neobvyklé podívané“.

Vhodné pro děti od 8 let. Prosíme, respektujte věkové doporučení.

Délka 80 minut

Pod garancí festivalu Letní Letná.

Collectif Malunés

Collectif Malunés je belgická skupina nového cirkusu založená v roce 2009. U zrodu souboru plného energie a ambicí stála čtveřice artistů (tři Belgičani a jedna Francouzka), absolventů renomované tilburské akademie cirkusového a performativního umění (ACaPA), která je součástí nizozemské univerzity Fontys. Rok po svém založení vyrazil Collectif Malunés na své první turné po Nizozemí a Belgii s pouličním představením Sens Dessus Dessous (Beze smyslu). O rok později už se soubor stal laureátem mezinárodní soutěže při prestižním festivalu Mira Miro v Gentu a získal hlavní cenu poroty i cenu publika. Soubor začal vystupovat s velkým ohlasem také v zahraničí, od roku 2013 je zastupován respektovanou agenturou Frans Brood Production. V roce 2015 se soubor pro účely nového představení Forever, hapilly (Šťastně až navěky) rozrostl o další artisty, tanečníky a hudebníky. Collectif Malunés poprvé vstoupil do manéže a jeho první představení v šapitó v barvě bordó do dnešních dnů okouzluje celou Evropu.

Rodinná atmosféra cirkusové společnosti Collectif Malunés je nakažlivá. Implantování obřího šapitó nutně na čas promění infrastrukturu města, dodá mu novou dynamiku – lidé zvědaví na umění artistů za nimi musejí přijít do šapitó a vytvoří tak unikátní společenství diváků napříč všemi sociálními vrstvami.