11. – 13. 8. 2017
Moravské náměstí, bývalá káznice Cejl

Festival s třináctiletou tradicí zahájí v pátek 11. srpna koncert kapely Veroničin Band na Moravském náměstí.

O den později se diváci mohou vydat do bývalé káznice na Cejlu. Tam se představí „Divadlo II. pád“ se svým úspěšným představením nazvaným Městečko Palermo.

V neděli 13. srpna, opět na Moravském náměstí, čeká na děti i dospělé karneval. Všichni se mohou těšit na koncert skupiny BomBarďák, kterou tvoří Jiří Jelínek, Michal Dalecký a Filip Nebřenský. Kromě nich se na pódiu objeví i kouzelník Mišuge, klaun Čiko nebo DJ Laich. Součástí karnevalu bude i balónkování, malování na obličej a výroba masek. V průběhu odpoledne vystoupí také V. O. S. A. Theatre, jeden z nejvýraznějších reprezentantů českého pouličního divadla, který sklízí velké úspěchy i v zahraničí. Skupina akrobatů a performerů přiveze balón o průměru 6 a půl metru, k jehož naplnění je potřeba 165 m3 helia, což odpovídá asi 14 tisícům balónků. Balón, pod nímž bude zavěšená akrobatka, se může vznést až do čtyřicetimetrové výšky. Představení se odehraje na Moravském náměstí.

Létající balón

Jediný ve střední Evropě! Akrobatický heliový balón má v průměru 6,5 metru a k jeho naplnění je potřeba 165 m3 helia, což odpovídá asi 14 000 balónkům. Nechte se unést do výšky až 40 metrů i vlastní fantazie.

VSTUP ZDARMA

Kapela Do větru

Koncert na Moravském náměstí tradičně v 19:00, přijdtě si s námi zazpívat a zatančit! Nová kapela v čele s úžasnou Veronikou Bartošovou!

Svitavská kapela Do větru hraje muziku, která vychází z písničkářských tradic. Je směsí žánrů rock-folk-funky a výrazné latino rytmiky. K základním motivům písní se připojují jazzové prvky či vlivy klasické hudby
„Větráci“ hrají v různých sestavách od roku 1999, v kapele se vystřídala řada šikovných muzikantů. Současnou sestavu tvoří

Lukáš Moravec – zpěv, kytara, trombon
Lenka Moravcová – flétna, zpěv
Veronika Bartošová – zpěv
Martin Křeček – kytara, zpěv
Pavel Tichý – baskytara
Jan Afro Jovbak – bicí, perkuse

Za dobu působení skupina vydala čtyři CD. První z nich vlastním nákladem v roce 2003 neslo název „Hudba dohrává“. V pořadí druhé cd, „Myšlenky do větru“, vyšlo v roce 2006 u vydavatelství FT Records. V roce 2010 vyšlo v distribuci FT Records album  Blíženci a roku 2013 album Tanečnice

Autorem písní a textů je Lukáš Moravec. Výsledná forma a aranže vznikají ve zkušebně s přispěním všech členů
Do větru vystupují na hudebních festivalech, v klubech atd. Domovskou scénu mají ve Svitavách v alternativním klubu Tyjátr, kam si v půlročních intervalech zvou zajímavé hosty

VSTUP ZDARMA

Městečko Palermo

Rok 1948. Začátek čtyřletého příběhu, čtyřleté inscenace, čtyřleté hry na městečko Palermo, kdy se toto „naše“ městečko znovu a znovu probouzí bez některého svého obyvatele.

Kam všichni odcházejí? Za hranice? Těžko… Do vězení? Nejspíš… Na smrt? Možná…
A městečko Palermo hlasuje o vrahovi a hlasuje a počet obětí se zvyšuje a už ani nezáleží, zda bude odpraven nevinný člověk, či naopak…

A skutečným vrahem, může být snad už jen zahradník…

autor: Lexová – Patráková
režie: Tereza Lexová
dramaturgie: Zuzana Patráková
scéna a kostýmy: Klára Vincourová
hudební spolupráce: Martin Marthen Krajíček
hrají: Vít Piskala, Vašek Dvořák, Bohdan Špondr, Ivo Krejčiřík, Jana Filová, Jana Kalvodová, Zuzana Kuricová a další

VSTUP ZDARMA

BomBarďák

Bombarďák je název kapely, ale začátky se vztahují ke kapele 3B. Bombarďák, zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!.

To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Autor představení i všech textů na albu Jirka Jelínek tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým a Filipem Nebřenským, na jejichž vroubek jde muzika. Skladby z původního představení vyšli na albu Písničky kluka BomBarďáka v roce 2013 u Indies Scope. Od té doby Bombarďák odehrál více než stovku koncertů a představení po celé republice.

Jiří Jelínek: herec, autor, režisér, kreslič komiksů, vykřikovač písňových textů. Zakladatel Divadla DNO, občas člen divadel Husa na provázku, Tramtarie atd. Otčím komiksové postavy FAGI.
Michal Dalecký: herec (divadlo Reduta Brno, Husa na provázku, Národní divadlo Praha, divadlo DNO, Komediomat…), muzikant (Pískomil se vrací, Meteor z Prahy), módní ikona, idol.
Filip Nebřenský: otec, muzikant, programátor, hudební skladatel, učitel, příležitostný herec, sběratel hudebních nástrojů a inženýr. Člen hudebních skupin Hm…, Pískomil se vrací a částečně Sto zvířat.

Příhody kluka BomBarďáka
BomBarďák není úplný vzor vašich dětí. Ale zase na něm můžete ukázat, že…
Škola se nezapaluje. Zvířata se netýrají. Rodiče se nezamykají na balkon (někdy).
Jediné, co tomuhle hiphoperovi jde, je hudba. Kdyby ho kluci nevyhodili z kapely. Folk jů!
Krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance.

V průběhu celého odpoledne kreativní dílničky, výroba škrabošek pro večerní karneval, malování na obličej, balónkování, zmrzlina a popcorn.

VSTUP ZDARMA

Kouzelník Mišuge

Pod uměleckým jménem Kouzelník Mišuge předvádí Michal Fridrich své kousky, které také vyučuje v brněnském dětském cirkuse Legrando. Umí rozřezat a slepit tisícikorunu – tím vyvedl z míry i ředitele školy, když s kouzlem a ředitelovou tisícikorunou vystoupil na akci školy. Přesekne ruku gilotinou nebo z prázdné papírové tašky vytáhne několik předmětů…

V průběhu celého odpoledne kreativní dílničky, výroba škrabošek pro večerní karneval, malování na obličej, balónkování, zmrzlina a popcorn.

VSTUP ZDARMA

Nedloubej se v nose

Parta „usmrkánků“ z Divadla rozmanitostí v Mostě hraje pro všechny malé i velké „smrkáče“.
NOSchválně, už jste si na koncertě někdy jen tak poposmrkávaly do rytmu? Anebo tančily malíčkové tance vsedě? Černobílá podívaná ve stylu „denciny-denciny“ je určena pro všechny, kteří nemají nos nahoru:)

Dr. von Soplük (kapelník, klávesy, zpěv)
Goran Smrković (trumpeta, zpěv)
Šušeň „Šušu“ Nudlová (saxofon, basová kytara, zpěv)
Soplína Loren (zpěv)
Páter Nozder (bicí)
Péťa Nudlíček (vajíčko, zpěv)
Hlen Miller (kytara, zpěv)

V průběhu celého odpoledne kreativní dílničky, výroba škrabošek pro večerní karneval, malování na obličej, balónkování, zmrzlina a popcorn.

VSTUP ZDARMA

Kaborka – Nový cirkus

Uri a Noa jsou pár, který procestoval se svým malým cirkusem celou zem, cestují společně již dvacet let.

Kaborka ukazuje dvojí život umělců a manželů, kontasty mezi dvěma světy –  životem doma a na jevišti.

VSTUPENKY